Zespół muzyczny Wrocław, zespół na wesele

Czy plener nadaje się na event z muzyką na żywo?

W ofercie centrów rozrywkowych, miejsc eventowych czy nawet samych restauracji występuje możliwość zorganizowania eventu w plenerze.

Dużym zainteresowaniem cieszą się bankiety ślubne pod gołym niebem. W gestii lokalu, który organizuje taką imprezę pozostaje zapewnienie odpowiedniej infrastruktury do zorganizowania oprawy muzycznej.

zespół na bankiet weselny
zespół na bankiet weselny

W jej skład wchodzą w szczególności: dostęp do prądu oraz zadaszone i najlepiej utwardzone miejsce, na którym zespół jazzowy może się rozstawić. Częstym rozwiązaniem są też namioty eventowe z otwieranymi bokami, które w trakcie niesprzyjającej aury można zamknąć i dalej z powodzeniem kontynuować imprezę. Są także obiekty z na stale wybudowaną sceną i dachem jak np. muszla koncertowa, obiekty przy ośrodkach kultury czy inne przystosowane do koncertów miejsca.

event z muzyką na żywo
event z muzyką na żywo

Należy pamiętać o tym, aby godziny oprawy muzycznej odbyły się w czasie panowania odpowiedniej temperatury powietrza. Instrumenty muzyczne są bardzo podatne na zmiany temperatury oraz niską jej wartość. Muzycy, którzy zapewniają oprawę muzyczną często siedzą i niekomfortowe warunki atmosferyczne nie będą sprzyjały wysokiej artystycznej jakości przedsięwzięcia. Firmy zajmujące się technika sceniczną, posiadają w swojej ofercie podgrzewane sceny. Są to często dmuchawy czy panele grzejne, podnoszące temperaturę na scenie w trakcie trwania koncertu.

zespół muzyczny na plener
zespół muzyczny na plener

Zachęcamy wszystkich do organizacji imprez na świeżym powietrzu, ponieważ tworzy to niepowtarzalny klimat, a lokalizacja niektórych obiektów zapewnia wspaniałe widoki.