Zespół muzyczny Wrocław, zespół na wesele

Jak znaleźć dobry zespół jazzowy na imprezę

Demo zespołu na event

Podstawową zasada przy poszukiwaniach zespołu na event jest przesłuchanie materiałów demonstracyjnych zespołu. Większość zespołów muzycznych posiada w swoim portfolio wideo oraz audio własnych interpretacji standardów muzycznych. O ile same pliki audio pomogą państwu podjąć decyzje co do jakości, brzmienia i stylu wykonywanych utworów o tyle pliki wideo pomogą jeszcze zobaczyć prezencję zespołu, jego skład oraz image sceniczny. Głównym źródłem wiedzy na temat zespołów będzie niewątpliwie internet.

Referencje od kontrahentów

Ważnym elementem jest sprawdzenie także referencji czy listów intencyjnych, jakie zespół dostaje od swoich kontrahentów. Są to najczęściej referencje od firm zajmujących się organizacją imprez, a często też listy od osób prywatnych z ich imprez okolicznościowych czy bankietów.

Warto tez prześledzić media społecznościowe zespołu, tam mogą być tez wpisy od klientów, którzy zapraszali zespół muzyczny na imprezę. Zalecamy także poszukanie opinii na temat wybranego zespołu na forach internetowych oraz w innych miejscach, gdzie takie opinie mogą się znajdować.

Event manager poleci dobry zespół jazzowy

Kolejną z możliwości jest także pozyskanie informacji na temat zespołu od event managera lokalu, w którym organizują państwo imprezę. Lokale i restauracje współpracują często na stałe z kameralnymi zespołami, zapewniającymi dobrej jakości oprawę muzyczną.

Firma eventowa współpracuje z zespołami

Dobrą opcją jest też wspieranie się zewnętrzną firmą eventową, czy też firmą zajmującą się organizacją imprez. Pracownicy takich firm mają kontakt do zespołów oferujących muzykę na evencie. Warto też zasięgnąć wiedzy o swoich znajomych, którzy gościli na własnym bankiecie zespół muzyczny. Jest to najlepsza i najbardziej sprawdzona, a także bezpieczna forma zapewnienia sobie interesującej oprawy muzycznej Państwa imprezy.