Zespół muzyczny Wrocław, zespół na wesele

Muzyka tła

Background music

Częste zapytanie jakie kierują do nas firmy eventowe dotyczy oprawy muzycznej, w trakcie której będzie można swobodnie rozmawiać.

Jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ lata naszych doświadczeń podczas eventów i spotkań biznesowych nauczyły nas gry jako tzw muzyka tła. Kompozycje, które wykonujemy w trakcie oprawy muzycznej potrafimy zagrać w taki sposób, że nie przeszkadzają one swobodnej rozmowie. Utwory, które gramy w trakcie eventu są tak dobrane, że ich dynamika nie jest zmienna, przez co mogą one w sposób elegancki towarzyszyć np. podczas bankietu. Wykorzystujemy do tego głównie instrumenty akustyczne oraz wysokiej klasy nagłośnienie.

zespół jazzowy z muzyką tła
zespół jazzowy z muzyką tła

Tego typu koncerty gramy najczęściej w małym składzie: trio jazzowe lub kwartet jazzowy, przez co dobierając odpowiednie instrumentarium, potrafimy towarzyszyć imprezie muzyką graną w tle.

Podczas dużych bankietów wykorzystujemy do oprawy muzycznej kwintet jazzowy, a nierzadko nawet sekstet, czyli skład poszerzony o dęty instrument, jak trąbka czy saksofon. Akustyczna perkusja nadaje swingowy beat wykonywanym przez nas standardom jazzowym. Odpowiednia technika gry na perkusji tzw. miotełkami tworzy tło i nie jest też na tyle głośna, żeby stała się uciążliwa dla słuchaczy.