Zespół muzyczny Wrocław, zespół na wesele

Program autorski czy znane utwory muzyczne na event

Wielokrotnie zastanawiacie się Państwo nad zaproszeniem na imprezę firmową bądź prywatną zespołu muzycznego, grającego autorską muzykę (własne kompozycje), czy też zespołu grającego standardy muzyki rozrywkowej, bądź utwory z kanonu muzyki klasycznej.

coverband z Wrocławia
coverband z Wrocławia

Zespół muzyczny grający swoje utwory uzasadniony jest wtedy, kiedy organizatorowi uroczystości lub np. jubilatowi zależy na konkretnym, lubianym przez niego zespole. Dodam tu, że kapele znane i grające własne utwory są najczęściej kilkukrotnie droższe od zespołów coverowych.

I tu pojawia się opcja wynajęcia np. trio jazzowego, które z powodzeniem zagra standardy jazzowe jak również inne popularne evergreeny.

Opcją na podobnym poziomie finansowym jest też np. kwartet smyczkowy, który może zagrać popularne klasyczne tematy, ale również utwory rozrywkowe w klasycznym brzmieniu. Zdarzają się też eventy, gdzie wstęp stanowi występ kwartetu smyczkowego, a w dalszej kolejności inicjatywę przejmuje zespół jazzowy lub coverband.

Inną możliwością jest zaproszenie własnego ulubionego zespołu na krótki recital, a dalsza część imprezy będzie prowadzona przez coverband. Dobrym pomysłem jest też występ gwiazdy w przerwie oprawy muzycznej prowadzonej przez zespół jazzowy.

Warto wspomnieć też o zespołach muzycznych, które specjalizują się w programie muzycznych gwiazd takich jak na przykład: Elvis Presley, Abba, The Beatles. Niejednokrotnie zapewnialiśmy też oprawę muzyczną imprezy, gdzie podczas pierwszej obiadowej części grał skład klasyczny, później trio jazzowe, a w przerwie między występem zespołu jazzowego występowała znana gwiazda.

Najczęściej decyzje o tym, jaki rodzaj zespołu wybrać zależą od przeznaczonego na ten cel budżetu. Ich cena zależy głównie od wielkości zespołu muzycznego, jak też od popularności zapraszanej gwiazdy.