Zespół muzyczny Wrocław, zespół na wesele

Impreza w stylu lat 20/30

Od jakiegoś czasu można zauważyć, że lata 20/30 wróciły do łask. Charakterystyczna moda, wyrafinowane fryzury, ale przede wszystkim tematyczne imprezy. Coraz częściej organizowane są imprezy nawiązujące do tematyki lat 20/30, które często w niczym nie ustępują tym, jakie organizował Gatsby. Jednym z najważniejszych elementów udanego przyjęcia jest muzyka, która musi idealnie pasować do charakterystycznego klimatu tamtych kultowych lat. Wybór zespołu na event jest zatem niezwykle ważny.

Muzyka lat 20/30

Lata 20. i 30. to szczególny i niewątpliwie fascynujący okres w historii. Charakteryzował się niepowtarzalnym klimatem, który miał swoje odzwierciedlenie w każdym aspekcie życia, a wszystko to idealnie ze sobą współgrało. W tamtym czasie na świecie zaszło wiele kluczowych zmian, które wpłynęły na współczesny obraz społeczeństwa. Nastąpiło wyzwolenie kobiet, dzięki czemu dziś mamy równouprawnienie, a charakterystyczna moda obowiązuje praktycznie do dziś. 

Przełomowa dla lat 20/30 była jednak muzyka, która przez swoją indywidualność jest przywoływana we współczesnych brzmieniach. Na lata 20. i 30. przypada rozwój jazzu, który był zupełnym przeciwieństwem dla znanych dotąd klasycznych rytmów. Mimo tego, że gatunek ten był diametralnie inny od muzyki klasycznej, szybko zyskał popularność i uwielbienie wśród społeczeństwa. Jazz ewoluował na przestrzeni lat, czerpiąc inspiracje z krajów europejski, azjatyckich czy afrykańskich. Największym przełomem dla tego gatunku był debiut Louisa Armstronga, który cały czas jest uważany za jednego z najzdolniejszych trębaczy. Podgatunek jazzu nowoorleańskiego opierał się na luźnych schematach bluesa, gdzie mile widziana była improwizacja. Królowały wtedy trąbki, klarnety i puzony. Kolejnym etapem historii, gdzie jazz nadal grał wszędzie, była tzw. era jazzu chicagowskiego. Jednym z jego przedstawicieli był wybitny Robert Johnson. Dla tego okresu charakterystyczne były porywające improwizacje solowe, które stawiały grę całego zespołu na drugim planie.

Najważniejszą odmianą jazzu był jednak swing, który w latach 30. był znany w każdym zakątku świata. Główną rolę w swingu odgrywała tzw. komunikacja między sekcją dętą a rytmiczną. Po II Wojnie Światowej swing przestał być tak popularny, a na jego miejscu pojawił się jazz nowoczesny. 

Zespół muzyczny na imprezę lat 20/30

Mimo tego, że współczesny rynek muzyczny cały czas się rozwija i oferuje coraz to nowe, wymyślne brzmienia, jazz i swing ponownie znalazły swoje miejsce w popularnej muzyce. Jednym z najlepszych zespołów, który warto mieć na swojej imprezie, nie ważne z jakiej okazji, jest zespół jazzowy na wesele JazzNaWesele.

zespół muzyczny na imprezę lata 20 i 30
zespół muzyczny na imprezę lata 20 i 30

Zespół jazzowy idealnie odnajduje się w atmosferze lat 20/30. Grupa specjalizuje się w graniu takich gatunków jak swing, soul, blues oraz w aranżacji współczesnych utworów popowych, aby brzmiały jak powstałe w minionych dekadach. To, co zdecydowanie wyróżnia zespół na tle konkurencji, to radość z występowania, prawdziwa pasja do muzyki z lat 20. i 30., a także zabawa muzyką, która pozwala na uzyskanie niepowtarzalnych brzmień.

Zespół muzyczny bez problemu dostosuje repertuar pod typ imprezy i założenia organizatora. W zależności od ustalonego repertuaru zmienia się skład instrumentalny. Mogą zaprezentować się jako kameralne trio jazzowe lub zaoferować uczestnikom zabawy bogate brzmienie kwintetu wraz z dźwiękami perkusji i instrumentów klawiszowych. Każdy członek bandu zachwyca indywidualnością i umiejętnościami, przez co razem tworzą zgrany i wyjątkowy zespół. Nasz skład, jak nikt inny zaprezentuje jazzowe klasyki i zapewni niepowtarzalny klimat, oraz atmosferę, która na pewno udzieli się każdemu z gości.