Zespół muzyczny Wrocław, zespół na wesele

Zespół lata 60/70

Zespół muzyczny na imprezę w stylu lat 60/70

Muzyczne imprezy tematyczne to doskonały sposób na świetną zabawę w gronie znajomych. Dzięki odpowiednim ubraniom oraz dzięki właściwemu doborowi repertuaru, faktycznie można przenieść się w lata 60 i 70 – tak charakterystyczne, nasycone dobrą muzyką, przepełnione klimatem przemian – nie tylko muzycznych, ale i kulturowych. Jednakże, warto mieć na uwadze fakt, że to właśnie przede wszystkim muzyka jest podczas takiej imprezy najistotniejsza, gdyż działa tak naprawdę jak wehikuł czasu, który pozwala wczuć się w tamtejsze klimaty i nastroje. Jeśli więc jesteśmy organizatorami takiej imprezy – przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, jaka muzyka będzie podczas niej grana. 

Na jaką oprawę muzyczną się zdecydować? 

Na pewno warto postawić na zespół muzyczny, który zajmie się właściwym doborem repertuaru pod konkretną tematykę. Muszą to być jednak muzycy, którzy dobrze orientują się w tym, jakie hity były popularne w tym okresie i jaka muzyka podczas takiej imprezy spodoba się jej uczestnikom. Jednym z zespołów muzycznych, które grają podczas takich przyjęć jest Free Concept, który pochodzi z Wrocławia.

Tym razem chodzi bowiem o to, aby faktycznie zagrać muzykę, która była popularna w latach 60 i 70- tych, którą wszyscy znają, lubią i przy której chętnie będą się bawić. Tamtejsza stylistyka bowiem bardzo odbiega od obecnej muzyki rozrywkowej, jest czymś zupełnie innym, do czego trzeba się dobrze przygotować. Chodzi tutaj więc nie tylko o piękny, mocny wokal, doświadczenie, co do granej tematyki, odpowiednie podejście do gości, którzy biorą udział w imprezie, ale i o właściwe zaplecze sprzętowe – takie, które w niesamowity sposób odda dźwięki elektrycznych gitar, ale i wyeksponuje charakterystyczne basy, a także brzmienie perkusji. Co ważne, zespół muzyczny na imprezę w stylu lat 60/70 zapewne zaproponuje takie hity, które będą w stanie spodobać się zarówno starszym jak i młodszym osobom. Może się więc okazać, że taka impreza tematyczna sprawdzi się nawet lepiej od zwykłej imprezy w rytm współczesnych brzmień, które znamy z radia. 

Co na pewno można wcielić do repertuaru piosenek z tamtego okresu? 

Nie sposób nie wspomnieć o prawdziwej legendzie ówczesnej sceny muzycznej, a więc o zespole The Beatles. Na scenie będzie na pewno królował rock&roll oraz bigbit, czyli gatunki bardzo żywiołowe, idealne do tańczenia, które będą w stanie szybko rozruszać uczestników imprezy. Obowiązkowy będzie też więc Elvis Presley czy też Frank Sinatra.

zespół muzyczny lata 60 70
zespół lata 60 70

Oczywiście, często najlepiej bawimy się przy polskich hitach, które większość zna i bardzo ceni. Wśród topowych polskich zespołów z tamtego okresu na pewno warto wspomnieć o Czerwonych Gitarach, zespole Czerwono-Czarni, Skaldach, Sewerynie Krajewskim oraz Wojciechu Gąssowskim. Podczas takiej imprezy, gdzie szybsze, rock&roll’owe piosenki zachęcają do zabawy, przydają się także spokojniejsze i bardziej nostalgiczne hity, które pozwala przez chwilę złapać oddech. Do tego celu idealne są piosenki Czesława Niemena czy też Anny Jarockiej. 

Oprawę muzyczną zawsze najlepiej dopasować do eventu 

W przypadku większych imprez, kiedy tych gości faktycznie ma być więcej, zespół muzyczny wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Pamiętajmy też o tym, że muzyka grana na żywo daje nieporównywalnie lepszy efekt od jakikolwiek płyty, którą ktoś po prostu dla nas odtworzy z komputera. Podczas imprezy z prawdziwymi muzykami możemy też zamawiać hity, które znamy, lubimy i których tekst pamięta niemalże każdy. Zespół muzyczny jest więc tutaj gwarantem dobrej zabawy, gdyż dodatkowo muzycy mogą złapać kontakt z uczestnikami imprezy, mogą ją napędzać zachęcając wszystkich do zabawy.