Zespół muzyczny Wrocław, zespół na wesele

Zespół na wesele na żywo

Zespół muzyczny na żywo

Melomani i ludzie, dla których muzyka jest pasją nie wyobrażają sobie wesela z zespołem, który nie gra w 100% na żywo. Muzyka nie brzmi dokładnie tak, jak hity które znamy z oryginalnych nagrań, ale sam fakt, że zagrane są na żywo jest najważniejszy.

Kowery prezentowane przez zespół grane są też często w odmiennych od oryginału aranżacjach. Decyduje o tym często ograniczone instrumentarium zespołu. Ale co jest najistotniejszym elementem wyboru zespołu grającego na żywo to to, że w trakcie takiej oprawy muzycznej wesela występuje element artystyczny kapeli, instrumentalistów oraz wokalistów.

Optymalny skład takiego zespołu to kwintet lub sekstet. Profesjonalne cover bandy mają w składzie perkusję, bas, instrumenty klawiszowe, gitarę i wokale. Jeżeli któryś z instrumentalistów śpiewa, to najmniejszą opcją 100% live będzie czteroosobowy zespół. Najczęściej jednak są to jak wspomniałem pięcioosobowe lub sześcioosobowe składy, w których najczęściej są 2 wokale. Daje to możliwości szerszego repertuaru, a jak dodatkowo jest to męski i żeński śpiew, to opcja jest już bardzo bogata.

Wesela z muzyką na żywo trwają najczęściej wiele godzin i śpiew jednego wokalisty może się nudzić słuchaczom. Dwa wokale mogą się też uzupełniać oraz śpiewać dwugłosowe partie.

Częstym zabiegiem poszerzającym brzmienie i możliwości zespołu jest dodanie do składu instrumentu dętego takiego jak saksofon lub trąbka. Spotykaną opcją jest też skład z cała sekcją dętą.

Zespół jazzowy na wesele

Zespoły weselne udostępniają bardzo często wykonywany przez siebie repertuar na swojej stronie internetowej. Bardzo często tez można umówić się na dodatkowe Wasze ulubione utwory, które to zespół muzyczny może przygotować. Są też zespoły, które specjalizują się w określonych stylach jak na przykład zespoły grające muzykę jazzową czy swingową do tańca.

Dobra muzyka na weselu jest jedną z najważniejszych jego części. Profesjonalny zespół na wesele grający na żywo z pewnością dostarczy wszystkim gościom niezapomnianych artystycznych wrażeń. Dobrą alternatywą dla zespołu na wesele grającego na żywo jest DJ. Jego główne zalety to cena, jak również brzmienie utworów dokładnie takie, jakie znamy z nagrań.