Zespół muzyczny Wrocław, zespół na wesele

Wybór miejsca na event z zespołem muzycznym

Wielkość zespołu ma znaczenie

Wielokrotnie spotykamy się z pytaniem, zwłaszcza od osób prywatnych, dotyczące miejsca zorganizowania eventu, podczas którego będzie miała miejsce oprawa muzyczna. Z punku widzenia kameralnego zespołu muzycznego jakim jest trio jazzowe bądź kwartet jazzowy, nie jest to bardzo istotną kwestią. Zespół potrzebuje fragment powierzchni do rozstawienie backline’u oraz ustawienia małego nagłośnienia.

Odmienną kwestia jest natomiast występ całego składu wraz z perkusją, czyli kwintetu bądź sekstetu jazzowego. Do tego celu najlepiej nadają się sale, w których jest już na stałe zainstalowana scena, bądź da się rozłożyć podesty, na których stanie zespół wraz ze sprzętem nagłośnieniowym. Najistotniejszym elementem takiej sali jest dla nas odpowiednia adaptacja akustyczna takiego pomieszczenia. Wynika to z faktu, że duży zespół muzyczny generuje wyższy poziom akustyczny, a co za tym idzie odbiór muzyki w słabym akustycznie pomieszczeniu będzie mniej przyjemny. Nowoczesne sale na eventy w hotelach są często przystosowane do wyższego natężenia dźwięku (wykładziny, kotary, ekofon na suficie). Gorzej sprawa się ma z restauracjami, gdzie często duże płaskie powierzchnie (np. wyłożone kaflami) odbijają dźwięk. Wysoki czas pogłosu w takich pomieszczeniach powoduje pogorszenie czytelności odbieranego dźwięku. Dobrą opcją są restauracje w starej cegle bądź w drewnie. Materiały te mają wysoki współczynnik pochłaniania oraz rozpraszania dźwięku.

Dodatkowym atutem restauracji na bankiet, czy spotkanie prywatne jest dostępność gastronomii na miejscu. Najlepszymi pomieszczeniami są oczywiście sale koncertowe, obiekty typowo eventowe, a często też sale kinowe.

zespół muzyczny na imprezę plenerową
zespół muzyczny na imprezę plenerową

Przed wyborem miejsca na Państwa imprezę polecamy odwiedzenie sali, w której ma się odbyć impreza wraz z oprawą muzyczną. Rozważyć można dobrą akustycznie salę wraz z dodatkową opcja cateringu realizowanym przez zewnętrzną firmę. Aktualnie dość dużym powodzeniem cieszą się obiekty, które umożliwiają plenerową realizację bankietu. W takich okolicznościach zespół zapewnia wysokiej klasy nagłośnienie wraz z akustykiem realizującym dźwięk podczas trwania imprezy.