Zespół muzyczny Wrocław, zespół na wesele

Zespół na bankiet weselny

Bankiet weselny zamiast zabawy weselnej

Alternatywą dla typowych wesel stają się coraz częściej bankiety weselne, podczas których oprawę muzyczną realizuje zespół jazzowy.

Spotykamy się coraz częściej z sytuacja, że młoda para jak i ich goście, są osobami które nie tańczą, bądź po prostu w trakcie swojej uroczystości nie są zainteresowane tańcem, a co za tym idzie muzyką taneczną. Są to często 3-4 godzinne spotkania w formie posiłku (najczęściej obiad albo kolacja) lub w ogóle imprezy „na stojąco”, podczas których serwowane są lekkie alkohole i przekąski.

zespół na bankiet weselny
zespół na bankiet weselny

Zespół muzyczny podczas takiego eventu stanowi tylko element dodatkowy. Nie jest główną i absorbująca gości atrakcją. Muzyka grana na żywo podczas oprawy muzycznej wykonywana jest najczęściej w 40 minutowych setach z około 20 minutowymi przerwami i przeważają na niej standardy jazzowe oraz standardy popowe w aranżacjach przygotowanych przez zespół.

Jaki zespół na bankiet weselny?

Sprawdzającym się zespołem na tego typu imprezy jest kwartet jazzowy. Jeżeli impreza jest bardzo kameralna, częstym i wystarczającym rozwiązaniem jest trio jazzowe.

zespół jazzowy na bankiet weselny
zespół jazzowy na bankiet weselny

W godzinach wieczornych dobrym akcentem jest delikatne, ale efektowne oświetlenie zespołu światłem LED w różnych kolorach.

Tego typu przyjęcia okolicznościowe są nowością na polskim rynku i zdobywają coraz więcej zwolenników. Zespół muzyczny na bankiecie nadaje mu artystyczny charakter, do czego bardzo zachęcamy.